nabízíme nabídněte o firmě aktuality bazar kontakt
O firmě
Firma AGROTIP Čimelice s.r.o. byla založena k 1.9.1999 a postupně přebírala činnost firmy AGROTIP – Hrdina Čimelice, která vznikla jako samostatné prodejní středisko firmy STROM Praha v druhé polovině roku 1992. Vzhledem k stejnému poslání obou firem , tj. obchodu se zemědělskou technikou a vším s tím souvisejícím, stejnému majiteli, sídlu i místu působení, lze historii obou firem považovat za společnou.
Od svého vzniku se firma zabývá prodejem zemědělské techniky, a to jak tuzemské, tak zejména vybraných zahraničních firem. Jedná se především o značky, jejichž importérem do ČR byla a je firma STROM Praha a.s a její dceřinné firmy.
Od roku 1992 byly v nabídce ze zahraničních výrobců zemědělské techniky stroje od firmy NORDSTEN, EBERHARDT, MENGELE, BERGMANN, KONGSKIELDE a HORIZONT.
Rozhodujícím obdobím pro prodej strojů byl rok 1993, kdy byla naše nabídka rozšířena o stroje značky JOHN DEERE, největšího světového výrobce zemědělské techniky. V tomto roce bylo prodáno firmou AGROTIP-Hrdina prvních pět kusů traktorů této značky ve svém prodejním teritoriu.
V roce 1994 byl sortiment rozšířen o stroje další světoznámé značky, francouzské firmy KUHN, které vedle strojů JOHN DEERE jsou druhým nejvýznamnějším prodejním artiklem po celou dobu dosavadní obchodní činnosti.
Od roku 1995 jsou dále prodávány mezi zemědělci velmi oblíbené míchací krmné vozy od firmy FRASTO z celosvětově známé skupiny STORTI. V tomto roce byl též zahájen prodej rozmetadel průmyslových hnojiv dánské značky BOGBALLE.
Naopak v roce 1996, v důsledku změny výrobního programu firmy BERGMANN, byl ukončen prodej jejich výrobků - bramborových kombajnů a v roce 1998 v důsledku rozpadu skupiny BIDELL, byl ukončen prodej strojů značky EBERHARDT a přechodně omezen prodej strojů značky MENGELE, ten však byl plně obnoven vstupem nového majitele do této značky v roce 2002.
Od roku 2004 máme v nabídce i stroje italské značky SEKO a některé další.
Z tuzemských strojů je prodejní nabídka tvořena především stroji na mělké zpracování půdy a dopravní technikou ze sortimentu firmy STROMExport, která se dynamicky rozvíjí a lze jí považovat za nejvýznamnějšího tuzemského výrobce v daném sortimentu.
Na firmu AGROTIP Čimelice s.r.o. přešla postupně veškerá činnost v oblasti zemědělské techniky ke konci roku 2006.
Na celý sortiment prodávaných strojů v minulosti i nyní, zajišťujeme dodávky náhradních dílů i záruční a pozáruční servis.
Na všechny stroje značky JOHN DEERE a STROMExport je to v úzké spolupráci s firmou STROM Praha a.s prostřednictvím jejího specializovaného servisního střediska STROM – západ, největšího a nejmodernějšího zařízení svého druhu v ČR.
Mimo našeho hlavního poslání, prodeje nových strojů, dodáváme i starší použitou zemědělskou techniku dle požadavků našich zákazníků, případně zajišťujeme i odkup starší provozu schopné techniky.
V případě potřeby našich klientů poskytujeme spolupráci a zajišťujeme financování nákupu zemědělské techniky formou úvěrů, leasingů apod